Home KTG

Przez całą ciążę dbasz o siebie, zdrowo się odżywiasz, dużo odpoczywasz i starasz się nie denerwować. Wszystko po to, by Twoje Dziecko było zdrowe. Dzięki usłudze Home KTG już przed porodem upewnisz się, że Twoje Dziecko jest bezpieczne, i to bez wychodzenia z domu.

Kardiotokografia to badanie, które pozwala na monitorowanie czynności serca płodu oraz kontrolę czynności skurczowej macicy przyszłej Mamy. KTG jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Zarówno sondy elektrokardiograficzne, jak i czujniki rejestrujące czynność skurczową przyczepiane są do brzucha przyszłej Mamy: ta rejestrująca bicie serca Dziecka umieszczana jest na wysokości kobiecego pępka, ale w dowolnym miejscu, gdzie słyszalność tętna jest najlepsza (zależy to od ułożenia Dziecka w macicy), druga – wychwytująca skurcze – umieszczana jest w okolicach dna macicy, czyli na samym dole brzucha. Badanie KTG polega na 30-minutowym zapisie elektrokardiograficznym bicia serca płodu oraz na rejestracji skurczów i rozkurczów macicy. Na tej podstawie można stwierdzić, czy Dziecko w Twoim brzuchu jest bezpieczne.

Home KTG – Twoje codzienne wsparcie

Do niedawna usługę KTG wykonywano wyłącznie w placówkach medycznych. Teraz, dzięki współpracy Polskiego Banku Komórek Macierzystych i Comarch Healthcare, możesz wykonać ją sama we własnym domu. Wszystko za pomocą urządzenia Home KTG, które jest zarejestrowanym wyrobem medycznym do użytku domowego. Usługa przeznaczona jest dla kobiet pomiędzy 36. a 42. tygodniem ciąży pojedynczej. Składa się z aparatu, który otrzymujesz do domu, specjalistycznego systemu e-Care oraz Całodobowego Centrum Medycznego Monitorowania. Każde badanie (nieważne, o jakiej porze je wykonasz) przesyłane jest za pomocą aparatu Home KTG do Całodobowego Centrum Medycznego Monitorowania, gdzie jest analizowane i opisywane przez wykwalifikowany personel medyczny. Jeśli coś ich zaniepokoi – zostaniesz poproszona o powtórzenie badania. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia na adres, który podałaś, zostanie wezwana karetka.

Gdy podróż autobusem jest męczarnią…

Usługa Home KTG zapewnia Rodzicom codzienne wsparcie, nawet wtedy gdy Maluszek jest jeszcze w łonie Matki. Dzięki usłudze Home KTG przyszła Mama w każdej chwili może w domu posłuchać bicia serca Dziecka, a w razie niepokojących sygnałów – skontaktować się ze specjalistą, który nie tylko odpowie na pytania dotyczące Home KTG, ale doradzi w sprawach ciąży. Jest to idealne rozwiązanie dla Mam, dla których codzienne wizyty w placówkach służby zdrowia są sporym wyzwaniem. Należy jednak pamiętać, że domowe KTG nie zastąpi comiesięcznej obowiązkowej w ciąży wizyty u specjalisty.

Usługa HOME KTG to certyfikowany wyrób medyczny

W trakcie trwania usługi jesteś pod stałą opieką doświadczonych położnych z Całodobowego Centrum Medycznego Monitorowania. Wyniki badania możesz także przesyłać do swojego lekarza. Możesz codziennie sprawdzać stan zdrowia Twojego Dziecka. Jeśli stan zdrowia Twojego Dziecka się pogorszy, masz gwarancję natychmiastowego działania personelu medycznego. Jeśli wynik badania będzie niepokojący, otrzymasz informację telefoniczną, jeśli wyniki będą negatywne, natychmiast zostanie wezwana karetka pod adres, który podałaś.

Może jednak pomóc w kontrolowaniu dobrostanu płodu i w sytuacji zagrożenia ułatwia podjęcie decyzji, czy jechać do szpitala. Doskonale wpływa też na psychikę rodziców – uspokaja i pozwala opanować lęk o Dziecko.

Współpraca liderów

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce – przez 15 lat działalności ponad 700-krotnie przekazaliśmy zdeponowany materiał do ratujących zdrowie i życie podań. PBKM połączył siły z Comarch Healthcare, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Mam. Comarch Healthcare dostarcza sprzęt dla lekarzy wszystkich specjalizacji, od ginekologów po pediatrów. Codziennie blisko 25 000 lekarzy specjalistów korzysta z innowacyjnych urządzeń krakowskiej firmy do ratowania zdrowia i życia ludzi. Dzięki współpracy dwóch liderów przyszłe Mamy będą mogły poczuć się pewniej.

Jeżeli jesteś zainteresowana, napisz do nas: homektg@pbkm.pl lub zadzwoń do swojego Konsultanta Medycznego – lista kontaktowa na ostatniej stronie magazynu.