FamiCord – Międzynarodowa marka PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) powstał w 2002 roku, jako jeden z pierwszych banków komórek macierzystych krwi pępowinowej w Polsce. Od tego czasu zyskał zaufanie blisko 85% wszystkich Rodziców, którzy zdecydowali się na pozyskanie krwi pępowinowej swojego Dziecka podczas porodu. Tak duże zaufanie klientów osiągnęliśmy dzięki najwyższej jakości usługi, którą wykonujemy. Naturalnym następstwem sukcesu w Polsce była decyzja o ekspansji międzynarodowej. Od roku 2006, w ramach realizacji obranej strategii, rozpoczęliśmy rozmowy z kilkoma bankami krwi pępowinowej w Europie. Efektem rozmów było zaangażowanie kapitałowe poza granicami Polski.

Na przełomie roku 2006 i 2007 PBKM stał się udziałowcem drugiego co do wielkości banku krwi pępowinowej w Rumunii – firmy Biogenis. W tym samym roku rozpoczęliśmy ekspansję na rynki Europy Zachodniej, w Hiszpanii, a krótko po tym uzyskaliśmy pozycję największego udziałowca w firmie Sevibe z Barcelony.

Kolejnym etapem ekspansji międzynarodowej było przejęcie w 2007 roku firmy Activison Life na Łotwie. W tym samym roku przejęliśmy drugi co do wielkości bank krwi pępowinowej na Węgrzech – KRIO Institute. Poprzez partnerów węgierskiej spółki nasze usługi dostępne są także w: Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

W 2009 roku została założona spółka FamiCord Italia z siedzibą w Mediolanie, działająca na rynku włoskim. W 2013 r. przejęliśmy najstarszy bank w Turcji – Yasam Bankasi z Ankary. W ramach współpracy zagranicznej podpisaliśmy umowy partnerskie o współpracy ze specjalistycznymi laboratoriami w Niemczech (Sulzbach) oraz w Stanach Zjednoczonych (New Jersey) i Szwajcarii. Dzięki temu klienci FamiCord® z niektórych krajów mogą skorzystać z usług tych laboratoriów. Dzięki naszej współpracy z lokalnym bankiem Future Health Biobank Polacy, którzy rodzą w Wielkiej Brytanii, mogą od niedawna skorzystać z wyjątkowej oferty, którą dla nich stworzyliśmy. Taki zasięg i liczba klientów, którzy nam zaufali, sprawia, że FamiCord® to pierwsza co do wielkości grupa banków krwi pępowinowej w Europie pod względem ilości nowo pozyskanych klientów. Silna pozycja naszej grupy daje naszym klientom mocny argument, że poważnie traktujemy ideę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej, a powierzona nam krew spoczywa w banku dużym, stabilnym, o międzynarodowym znaczeniu.