Małgorzata Socha dołączyła do Matek Zawsze Gotowych na Wszystko!

Małgorzata Socha, aktorka i mama 2 wspaniałych córek, dołączyła do grona Matek Zawsze Gotowych na Wszystko! Aktorka dwukrotnie podczas porodu zdeponowała komórki macierzyste krwi pępowinowej, zabezpieczając w ten sposób zdrowie swoich dzieci.

Bycie mamą nie jest proste. Jest jedną z bardziej wymagających życiowych ról – doskonale wie o tym Małgorzata Socha, aktorka znana z filmów „Och, Karol 2”, serialu „Na Wspólnej” czy „Przyjaciółki”. Aktorka świetnie łączy życie w ciągłym biegu między planem filmowym a domem, gdzie czekają
2 wspaniałe córeczki.

„Na początku nie było łatwo, ale dzięki wsparciu mojego męża pogodziliśmy nasze obowiązki zawodowe i domowe. Bez niego byłoby mi o wiele trudniej” – mówi. Styl życia Małgorzaty Sochy to styl życia wielu współczesnych Matek. „Współczesna Matka Polka wcale nie zmieniła się w ciągu ostatnich lat – więcej wymaga od partnera, ale jeszcze więcej wymaga od siebie. Dzięki technologicznym udogodnieniom jest cały czas w kontakcie ze światem zewnętrznym i innymi matkami, radząc się czy weryfikując przeczytane informacje. Coraz częściej wie, że musi być przygotowana na wszystko, ponieważ Dziecko jej potrzebuje, dlatego nie tylko daje z siebie wszystko w domu, ale również wspina się po szczeblach zawodowej kariery” – podsumowuje dr Katarzyna Praissner, kulturoznawca z Uniwersytetu Łódzkiego.

„Mamy z natury są przezorne, chcą być gotowe na różne ewentualności, również na te bardzo trudne, jak np. choroba dziecka. Dlatego coraz więcej kobiet, myśląc szerzej o przyszłości swoich dzieci w perspektywie dłuższej niż rok czy dwa, decyduje się na pozyskanie komórek macierzystych krwi pępowinowej podczas porodu” – mówi lek. med. Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Sama Ambasadorka przyznaje: „Dopóki nie zostałam mamą, nie sądziłam, że mam w sobie gen Matki Gotowej na Wszystko. Teraz w pełni czuję, że dla moich dzieci zrobię wszystko, ale wolę mieć za sobą wsparcie PBKM”.

A Ty? Jesteś Matką zawsze gotową na wszystko?